For Vision Production

To najlepšie z humoru na českej scéne 2007

úvod | program | záštita | partneři | tisková zpráva | výsledky | napsali | fotogalerie


úvod

20. - 27. 10. 2007

proběhl

7. ročník divadelního festivalu

Kulturní centrum Pezinok

„TO NEJLEPŠÍ Z HUMORU NA ČESKÉ SCÉNĚ"

Divadelní festival humoru se od roku 2001 každoročně koná střídavě v České a Slovenské republice (družební města Mladá Boleslav a Pezinok) při příležitosti Měsíce české a slovenské kulturní vzájemnosti. Na tento rok připravujeme už 7. ročník pod názvem „To nejlepší z humoru na české scéně“. Uskuteční se v termínu od 20. do 27. října 2007 v Kulturním centru Pezinok. Záštitu této akci už tradičně udělují ministři kultury obou republik, a letošní festival kromě ministrů podpořil i předseda Bratislavského samosprávního kraje Vladimír Bajan. Dramaturgický výběr je pro tento ročník ukončený, český humor budou v Pezinku reprezentovat takové umělecké osobnosti, jakými jsou Zdeněk Svěrák, Eliška Balzerová, Tomáš Töpfer, Jana Paulová, Radek Holub, Jaroslav Dušek, Pavel Zedníček a mnozí další čeští umělci. Festival je již tradičně soutěžní - o výsledcích bude rozhodovat nejen odborná porota, ale i samotní diváci. Zároveň budeme pokračovat v přehlídce doprovodných akcí a těmi jsou výstava českých karikaturistů, koncert české kapely GIPSY.cz , nebo představení pro dětské návštěvníky, aby měly i děti možnost slyšet český jazyk a tím si obohatit svoji slovní zásobu. Vždyť právě toto je poslání festivalu – napomáhat k rozvíjení kulturních a přátelských vztahů mezi oběma republikami. Tento týdenní festival mívá obvykle návštěvnost okolo 3 000 diváků nejen z Pezinku, Bratislavy, ale i širokého okolí. Nepochybujeme o tom, že i další ročník bude vhodnou příležitostí k společnému setkání nejen zástupců kulturního a politického života, ale všech, kdo milují humor a rádi se smějí. Zaručujeme Vám, že se budete skvěle bavit a doufáme, že na zážitky z představeních budete vzpomínat s úsměvem na rtech...

↑ nahoru


 

program

sobota 20. 10. 2007 od 19:00, ZUZA ART PRODUCTION, s.r.o.

GIPSY.cz

"PŘEDSKOKANI" festivalu - koncert hip-hopové kapely pro mladé

 

neděle 21. 10. 2007

Slavnostní zahájení festivalu

17:30 - vernisáž výstavy českého karikaturisty Josefa Blechy v 1. patře KC Pezinok,
výstava potrvá v průběhu celého festivalu

18:00 - slavnostní zahájení festivalu na pódiu KC Pezinok, poté uvedení inscenace

 

neděle 21. 10. 2007 od 18:00, Divadlo Na Fidlovačce, Praha

POSLEDNÍ DOUTNÍK

Dílo předního finského dramatika, píšícího švédsky, je už řadu let populární po celém světě. Většina jeho her jsou komedie, které se zabývají převážně vztahem muže a ženy. Protagonisty komorního příběhu jsou letití manželé Ragnar a Anneli, jejich rodinný přítel pastor Helge a pastorova dcera Monika. K postupnému odhalení jejich intimních vztahů dochází v den, kdy se vášnivý kuřák Ragnar rozhodne pro "poslední doutník" svého života a k tomuto obřadu přizve manželku i svého přítele s dcerou. Uvedení tohoto titulu v Pezinku je atraktivní i tím, že inscenace téže hry, v níž ve Slovenském národním divadle excelují Emil Horváth a Emílie Vášáryová, se stala vítězem festivalu „To nejlepší ze slovenského humoru“ v Mladé Boleslavi v minulém roce. Emília Vášáryová získala cenu za nejlepší ženský herecký výkon a Emil Horváth za režii Ahlforsovy hry.

Hrají: Tomáš Töpfer, Eliška Balzerová, Zdeněk Maryška, Monika Kobrová
Autor: Bengt Ahlfors
Režie: Juraj Deák
Překlad: František Fröhlich

 

pondělí 22. 10. 2007 od 19:00, Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, Praha

DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU

Český génius Jára Cimrman byl jednoho večera vyzván majitelem hostince, kam rád chodil na rybí speciality, aby pro příští ples ledařů branického pivovaru sestavil živý obraz „Češi na severním pólu”. Cimrman nabídku přijal a rozhodl se, že prostuduje polární tematiku přímo na místě. Nejcennějším přínosem jeho cesty do Arktidy byl jeho objev sněžného člověka (JÁTYHO). Cimrman se s ním osobně setkal, a jelikož k tomu došlo právě v době říje, mohl zblízka pozorovat jeho oboupohlavní život. Když se Cimrman po návratu uzdravil z nachlazení, napsal severské drama „Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem“. Díky jeho hře se svět – bohužel pozdě – dovídá, že čtveřice pražských otužilců stanula na nejsevernějším bodu naší planety o celý den dříve než Američan R. E. Peary.

Hrají: Zdeněk Svěrák / Jaroslav Weigel, Genadij Rumlena / Bořivoj Penc, Petr Brukner / Miloň Čepelka, Jan Hraběta / Ladislav Smoljak, Pavel Vondruška / Marek Šimon
V úvodním semináři dále účinkují: Robert Bárta, Michal Weigel
Autoři: Ladislav Smoljak, Zdeněk Svěrák
Režie: Ladislav Smoljak
Scéna a kostýmy: Jaroslav Weigel
Hudba: Petr Skoumal

 

úterý 23. 10. 2007 od 19:00, Divadelní spolek Frída a Divadlo Bolka Polívky, Brno

KOSA

Mladý muž, který ještě nikdy neobstál v žádném pořádném zaměstnání, si našel povolání SMRTI přes inzerát. Jeho prvním klientem se má stát osamělý pětatřicátník, preparátor zvěře Vítězslav. Ten situaci zprvu chápe jako vtip - když ale pochopí skutečnost, je zaskočen. Naštěstí se dá se SMRTÍ diskutovat. Na scénu ve druhé polovině hry přichází matka SMRTI, aby se podívala, jak to jejímu synáčkovi první den v práci jde… Celé komediální představení plné gagů prostupuje živá hudba v podobě pětičlenné jazzové kapely.

Hrají: Božidara Turzonovová, Martin Trnavský, Radim Novák
Hudebníci: Václav Trnavský, Petr Blaha, Petr Keller, Ivo Pluháček, Rudolf Hájek
Scénář a režie: Jakub Nvota
Scéna a kostýmy: Jaroslav Milfajt
Hudba: Petr Hromádka, Petr Blaha

 

středa 24. 10. 2007 od 19:00, Divadlo Kalich, Praha

BEZ PŘEDSUDKŮ

Komedie pro odvážné diváky a ještě odvážnější herce, ve které padají bariéry a kde se mluví o sexu zcela otevřeně. Odehrává se v motelu, kde jsou v jediném volném pokoji nuceni neplánovaně přespat Diego s Fionou, dva letití přátelé. Společná noc jim nabídne možnost otevřeně si popovídat o věcech, na které se ženy jinak ostýchají ptát mužů a muži žen. A vy, milí diváci, máte jistotu, že po shlédnutí této hry se nebudete zdržovat někde ve vinárně, ale raději budete pospíchat honem domů.

Hrají: Jana Paulová, Pavel Zedníček
Autoři: Diego Ruiz, Fiona Bettanini a Nicola Pistoia, Pino Ammendola
Režie: Roman Štolpa
Překlad: Karina I. Havlů
Dramaturgie: Martin Fahrner
Kostýmy: Kateřina Hájková
Scéna: Petr Kastner

 

čtvrtek 25. 10. 2007 od 19:00, Filmová a Divadelní Agentura, Divadlo Rokoko, Praha

PLNÝ KAPSY ŠUTRŮ

Dva statisti z malé irské vesnice se účastní natáčení amerického velkofilmu. Členové štábu, herecké hvězdy i místní venkovani, ti všichni hrají své role nejen na place, ale i mimo něj, v situacích a vztazích, které natáčení vyvolává. A co to udělá se dvěma obyčejnými chlapíky, když se ocitnou na dosah velkého světa, peněz a slávy?
Radek Holub a Miroslav Vladyka hrají všechny postavy této hry, která v jejich pojetí v publiku vyvolává salvy smíchu i dojetí.

Hrají: Radek Holub a Miroslav Vladyka
Autorka: Marie Jones
Režie: Jana Kališová

 

pátek 26. 10. 2007 od 19:00, DIVADLO VIZITA JAROSLAVA DUŠKA, Praha

VIZITA

Divadlo Vizita je na české scéně ojedinělým souborem, který se od svého vzniku v roce 1981 soustavně zabývá možnostmi improvizovaného divadla a spontánní tvorby. Představení je plně improvizovaná otevřená hra, vznikající za přítomnosti diváků, založená na vzájemném naslouchání a inspiraci. Na bravurní výkon Jaroslava Duška budete vzpomínat ještě dlouho.

Hrají: Jaroslav Dušek, Pjér la Šé’z, Zdeněk Konopásek
Autor: Jaroslav Dušek

 

sobota 27. 10. 2007 od 19:00 – slavnostní zakončení festivalu, Divadlo Bolka Polívky, Brno

VARIACE NA CHLAST

Hra o moci alkoholu a bezmoci jedince, který se ocitnul v jeho spárech. Inscenaci s principem divadla na divadle napsali slovenský režisér Dodo Gombár společně s Bolkem Polívkou. Herecký spolek, který uvádí veřejnou generálku, nedokáže inscenaci kvůli věčnému popíjení pořádně nastudovat.

Hrají: Boleslav Polívka, Martin Trnavský, Zuzana Stivínová, Jiří Pecha, Radim Novák, Barin a Fretti
Autor: Boleslav Polívka a Dodo Gombár
Režie: Dodo Gombár
Scéna: Marek Hollý
Kostýmy: Kamila Polívková
Hudba: David Rotter

Dětské představení – pro děti od 5 do 10 let

 

neděle 21. 10. 2007 od 15.00, Malý sál KC Pezinok  |  pondělí 22. 10. 2007 od 11.00, Velký sál KC Pezinok

RADOVANOVY RADOVÁNKY

Pohádka v podání tří herců Divadla Věž Brno přináší příběh zahradnického kluka Radovana, kterého děti mohou znát z televizního večerníčku či ze stejnojmenné knížky. Autorem pohádky je Zdeněk Svěrák, jehož známý hlas v roli vypravěče provází diváky po celé představení. Vypráví příběhy o životě Bohouška, zahradnického synka, který má tu vlastnost, že se dokáže radovat z každé maličkosti. Právě proto mu jeho rodiče začnou říkat Radovan. Poznáme i Radovanova psa Kvika, kamarádku Kateřinku, ale také třeba klackovitého kluka Huga, kterému se přezdívá „zlý Hugo“, neboť stále škodí počínání našich kamarádů.
„Tomu, kdo se dobře díval a taky dobře poslouchal, mohlo i z docela malých a obyčejných věcí vyrůst velké dobrodružství,“ ukončuje Zdeněk Svěrák svou pohádku.

Hrají: Vlastimil Strubl, Kateřina Sikorová, Lukáš Kantor
Autor: Zdeněk Svěrák
Dramaturgie: Martin Kudlička
Scéna a kostýmy: Eva Peřinová
Hudba: Jan Zrzavým

 

↑ nahoru


 

záštita

záštita Ministra kultury SR Marka Maďariče

záštita Ministra kultury ČR Václava Jehličky

záštita předsedy Bratislavského samosprávního kraje Vladimíra Bajana

↑ nahoru


 

partneři

HLAVNÍ PARTNEŘI


PARTNEŘI


MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

↑ nahoru


 

tisková zpráva

ZUZA ART PRODUCTION
a
občianske združenie BEZ HRANÍC

Tlačový materiál

To najlepšie z humoru
na českej scéne

Kulturní centrum Pezinok
7. ročník divadelného festivalu humoru

KC Pezinok
20. – 27. 10. 2007

Siedmy ročník divadelného festivalu s názvom „To najlepšie z humoru na českej scéne“ usporadúva pražská produkčná agentúra ZUZA ART PRODUCTION a slovenské občianske združenie BEZ HRANÍC.

ZUZA ART PRODUCTION a občianske združenie BEZ HRANÍC z Pezinka sa snažia o zviditeľňovanie slovenského divadelného umenia v Českej republike a naopak českého divadelného umenia v Slovenskej republike. Od roku 2001, keď vznikol nápad uskutočniť v ČR prvý ročník divadelného festivalu „To najlepšie z humoru na slovenskej scéne“, ktorý sa konal v pražskom divadle KOMEDIE, prebiehajú na „striedačku“ obidva festivaly v družobných mestách Mladá Boleslav a Pezinok.

Toho roku organizuje agentúra už 7. ročník tohoto úspešného festivalu, ktorý sa stal neodmysliteľnou súčasťou akcií Mesiaca českej a slovenskej kultúrnej vzájomnosti vyhlasovaných Ministerstvom kultúry ČR a srov.

Tohoročný festival sa koná pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča, ministra kultúry ČR Václava Jehličku a predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Vladimíra Bajana. Ministerstvá kultúry ako i BSK festival finančne podporili. Hlavným partnerom je Bratislavská západoslovenská energetika-EON.

O mediálne zviditeľnenie festivalu sa starajú títo naši mediálni partneri: televízia TA 3 a TV Pezinok, Slovenský rozhlas, denník Sme, spoločnosti Akzent média, AD SUN, spoločenský týždenník Žurnál a Slovenka, mesačník Pezinčan, Slovenské DOTYKY, Česká beseda, Korene, internetový portál Kultura.sk a Kam do mesta .

 

Program

V priebehu siedmych dní 7. ročníku festivalu sa v prehliadke českej divadelnej komediálnej tvorby predstaví sedem divadiel. Dramaturgička festivalu Radmila Hrdinová spolu s riaditeľkou a producentkou festivalu Zuzanou Horovou vybrali do programu to najlepšie, čo sa momentálne na českej scéne uvádza. Diváci z Pezinku, ale i z Bratislavy a okolia budú mať možnosť uvidieť výber pražských divadiel, akými sú Divadlo Na Fidlovačke, Divadlo Járy Cimrmana, Divadlo Kalich, Divadlo Rokoko a Filmová a Divadelná Agentúra alebo improvizačné divadlo Vizita Jaroslava Duška. Z mimopražských scén sa predstavia herci Divadelného spolku Frída z Brna, Divadla Bolka Polívku z Brna, ako aj brnenskí herci Divadla Věž s rozprávkou pre malých divákov. Podrobné popisky k predstaveniam nájdete na inej strane TS.

Festival je súťažný – po prvýkrát o najúspešnejšej inscenácii rozhodujú v Pezinku nielen diváci, ale i odborná porota na čele s pánom Martinom Porubjakom a čestným predsedom pánom Vladimírom Bajanom. Ďalší členovia poroty: herečka Lucka Hurajová, režisér Patrik Lančarič a riaditeľka kultúrneho domu v Pezinku Ingrid Noskovičová. Po záverečnom predstavení vylosujeme troch divákov, ktorí získajú cenu v podobe zlatavého moku spoločnosti VITIS PEZINOK a vyhlásime víťazov festivalu.

Vstupenky

Ceny vstupeniek na jednotlivé predstavenia sa pohybujú od 250 Kč do 350 Sk. Pokladáme za potrebné spomenúť, že počas prvých troch týždňov predaja sa vypredalo 5 predstavení - Poslední doutník, Dobytí severního pólu, Bez předsudků, Variace na chlast a Vizita. V predaji máme vstupenky už len na predstavnie KOSA a Kapsy plné šutrů.

Na detské predstavenie je cena od 30 do 50 Sk. Koncert kapely GIPSY.CZ je za 150 Sk.

Sprievodný program

Tohtoročný festival bude v Kultúrnom centre sprevádzať niekoľko akcií. Medzi ne patrí napríklad koncert českej hip – hopovej kapely Gipsy.cz, ktorá vystúpi 20.10. 2007 o 19:00 v spoločenskej sále KC Pezinok na DNI S ENERGETIKOU a určite roztancuje všetkých divákov bez rozdielu veku.

Kapela Gipsy.cz – predskokani festivalu

Formácia Gipsy.cz kombinuje zmes hip-hopu, rómskej tradičnej hudby a popu. Na čele kapely stojí rómsky rapper a spevák Radoslav „Gipsy“ Banga, ktorý sa na hudobnej scéne pohybuje od svojich trinástich rokov. Za ten čas stačil ako člen hip-hopových Syndrom Snopp kdekoho pourážať a zároveň šokovať ako spoluautor hitu prvých českých Superstar.

Pracovný záber sa na kvalite tvorby veľmi kladne – Gipsy bol za svoje dva regulárne sólové albumy nominovaný na rad ocenení. Na husle hrá a spieva spolutvorca projektu Gipsy.cz Vojta Lavička (známy z niekdajších Deep Sweden či Álom). Ďalšími členmi kapely sú kontrabasista Jan Surmaj a gitarista a akordeonista Petr Surmaj. Kapela vyniká svojím energickým koncertným prejavom, ktorý korení značnou dávkou osobitého humoru a sebairónie.

Kapela slávi úspechy v Čechách i v zahraničí. Ako prvá česká skupina vystúpila tento rok na legendárnom festivale v Glastonbury. Videoklip Romano Hip Hop skupiny Gipsy.cz sa prebojoval až do hitparády európskej MTV World Chart Express. Komunikatívni hudobníci si obstojne vedú i v českých hitparádach.

Výstava

Ďalšou sprievodnou akciou je výstava známeho čekého karikaturistu Jozefa Blechu (1952), o ktorom prinášame pár slov:
Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Prahe, odbor zahraničný obchod, ktorému sa profesionálne venuje od roku 1976. V rokoch 1979-83 pôsobil v kanadskom Toronte, v rokoch 1987-2001 žil v New Yorku. V súčasnosti žije v Českej republike.
Kreslí od roku 1976. Svojím osobitým a vyhraneným štýlom publikuje portrétované tváre od roku 1979 v najrôznejších časopisoch, denníkoch a knihách, okrem iného v The New York Times, The New York Book Review, The New Yorker a Playboy.
Josef Blecha dokázal v jednoduchej a elegantnej linke nájsť odzbrojujúcu čistotu a vypovedajúcu silu. Portrétuje konkrétne osoby, ale súčasne nahliada ich očami na dianie v okolitom svete. Portrétovaná tvár sa mu stáva hegemónom i cestou, ako preniknúť k dielu i k povahe portrétovaného a jeho zaradeniu do širšieho kontextu doby. Svojimi osobitými obrazmi vytvára silnú pocitovú atmosféru. Jeho portréty sa vyznačujú nielen výnimočnou technikou kresby, ale sú obohatené aj o katarziu. Po ich prezretí vo vás doznieva pocit, ktorý je od zobrazenej osobnosti neoddeliteľný. Jeho vkus pre líniu v spojení so stále viac používanou kolážou vytvára osobitý výtvarný rukopis, ojedinelý medzi súčasnými výtvarníkmi.
Odkaz veľkých portrétnych karikaturistov Františka Bidla, Antonína Pelca a Adolfa Hoffmeistra nachádza v Blechových kresbách viac než dôstojného pokračovateľa, objavujúceho nové umelecké dimenzie tak špecifického výtvarného odboru. Obrazy Josefa Blechu sú v súkromných zbierkach v rade európskych krajín, v USA a Kanade.

Predstavenie pre deti

A máme tu aj predstavenie pre najmenších divákov od 6 do 10 rokov, ktorého autorom je veľmi obľúbený Zdeněk Svěrák a volá sa Radovanovy radovánky. Pre pezinské deti odohrajú herci Divadla Věž z Brna celkovo 3 predstavenia – jedno v nedeľu 21.10. od 15, 00 hodín a dve v pondelok 22.10. od 9,30 a od 11,00 určené pre školy.

↑ nahoru


 

výsledky

VÝSLEDKY SOUTĚŽE FESTIVALU

„TO NEJLEPŠÍ Z HUMORU NA ČESKÉ SCÉNĚ"

21. – 27. 10. 2007 – Kultúrne centrum Pezinok
 

CENY ODBORNÉ POROTY

vítěz v kategorii nejkomediálnější herečka: Jana Paulová (Bez předsudků, Divadlo Kalich)
vítěz v kategorii nejkomediálnější herec: Miroslav Vladyka a Radek Holub (Plný kapsy šutrů, Filmová a Divadelní agentura a Divadlo Rokoko)
vítěz v kategorii nejlepší inscenace festivalu: Plný kapsy šutrů (Filmová a Divadelní agentura a Divadlo Rokoko)
 

VÝSLEDKY HLASOVÁNÍ DIVÁKŮ

vítěz v kategorii nejkomediálnější herečka: Jana Paulová (Bez předsudků, Divadlo Kalich)
vítěz v kategorii nejkomediálnější herec: Pavel Zedníček (Bez předsudků, Divadlo Kalich)
vítěz v kategorii nejlepší inscenace festivalu: Bez předsudků (Divadlo Kalich)
 
Srdečně gratulujeme!

↑ nahoru


 

napsali

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych Vám poděkoval za laskavé zaslání fotografií z divadelního festivalu v Pezinku.
Velmi oceňuji práci všech, kteří se věnují zachování a rozvíjení bohaté kulturní nabídky v naší zemi a také rozvoji spolupráce mezi Českou a Slovenskou republikou v této oblasti.

Přeji Vám, vážená paní ředitelko, hodně zdraví a mnoho úspěchů ve Vaší práci a budu se těšit na setkání s Vámi při nějaké další příležitosti.

S pozdravem
Vladimír Galuška

 

Vážená pani Horová,
dovoľte mi, aby som aj touto cestou vyjadril svoje uznanie za priebeh siedmeho ročníka festivalu „To najlepšie z humoru na českej scéne“. Plná sála, obdivný potlesk ako aj spokojnosť divákov a pozitívne ohlasy počas celého uplynulého týždňa len podčiarkujú úspech celého projektu, do ktorého v tomto ročníku po prvýkrát vstúpil aj Bratislavský samosprávny kraj. Som nesmierne rád, že dnes môžeme naše rozhodnutie spolupodieľať sa na festivale ako jeden z hlavných partnerov zhodnotiť ako správne a verím, že i Váš spätný pohľad je v tejto súvislosti kladný.
Budem rád, keď i v budúcnosti nájdeme formy ako spolupracovať na takomto projekte, ktorý má pre približovanie kultúr a upevňovanie vzťahov medzi zúčastnenými mestami, regiónmi i celými krajinami veľký význam.

Vážená pani Horová,
dovoľte ešte raz Vám i Vašim spolupracovníkom ako i všetkým, ktorí sa na realizácii podujatia zúčastnili, vyjadriť svoje uznanie. Želám všetko dobré Vám, Vašim kolegom i celému projektu.

S pozdravom
Vladimír Bajan
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja

 

Dobre ranko pani Horová!

Vcera som sa so svojou sestrou zucastnila predstavenia "Bez predsudkov". Chcem Vam velmi pekne podakovat. Vykony hercov boli fantasticke a jedinecne. Uz davno som nezazila taku dobru hru. Som zo vcerajsieho vecera uplne nadsena a som hrda na to, ze som mohla pisat clanok prave o tomto podujati. Prajem Vam vsetko dobre, nech sa Vam dari organizovat len take skvele podujatia, ake bolo "To najlepsie z humoru na ceskej scene". Ved uz ten nazov to vystihuje :)
Este raz dakujem!

Silvia Hrnčírová, MIC Modra

 

Vážená paní Zuzano Horová,

na včerejším představení Bez předsudků na festivale v Pezinku jste seděla v řadě před námi, chtěla jsem Vám původně osobně poděkovat, ale nechtěla jsem Vás obtěžovat. Na tomto festivale jsem byla podruhé, protože dříve jsem o něm ani nevěděla a před dvěmi lety jsme už nesehnali vstupenky, jen na představení Hrdý Budžes, který mě úplně nadchl. Tento rok jsme se pojistili a včas jsme si vstupenky rezervovali. Měli jsme velký problém vybrat si, protože nejraději bychom šly na všechno. Jelikož ale bydlíme s kamarádkou /taky Češkou/ v Šamoríně, zvolili jsme 3 představení, Poslední doutník, Dobytí severního pólu a Bez předsudků. Pozvala jsem maminku, která přijela až z Rožnova pod Radhoštěm. Byli jsme všichni úplně nadšeni, dokonce i můj manžel, který zrovna není divadelním fanouškem.
Proto Vám chci alespoň touto cestou nastotisíckrát poděkovat za fantanstické divadední zážitky, za to, že jste si dala tu námahu něco takového vymyslet a úspěšně zrealizovat. Po rozdělení Československa, to pro nás s manželem nebylo jednoduché, zvláště pro mě, protože jsem velká patriotka. I proto je Váš festival pohlazením na duši pro moji osobu. Vybrala jste fantastické představení, organizace bezchybná, akorát prostory Vám začínají být malé, teda hlavně hlediště. Ještě jednou děkuji, přeji Vám hodně zdraví a elánu a už se těším na další ročník /jen je škoda, že až za dva roky/. Velké díky prosím vyřídit i paní ředitelce Kulturního centra Pezinok. Mějte se opravdu moc hezky a ať se vám moc a moc daří.

Srdečně zdraví Markéta Plutzerová

 

Zuzka !

Festival bol uzasny. Je tam atmosfera. Festival dycha pohodou, dobrou naladou a radostou. Tuto atmosferu mu vdychujes Ty. Si skratka neprekonatelna. Asi by si mala zacat riadit tuto republiku a isli by sme inym tempom.

Pa
Ivana Magátová

 

Mila Zuzka!

Uz tyzden sa ti chystam napisat....prvé festivalové nedeľné predstavenie mi bolo ako balzam na dusu.Chcem sa ti velmi, velmi, skutocne velmi pekne podakovat. Obdivujem ta, ako vsetko zvladas, je to naozaj mega akcia.
Pacilo sa mi aj profesionalne moderovanie a kultivovany prejav moderátorky Ady Strakovej.
Zuzka, drzim ti palce, aby vsetko dopadlo podla tvojich predstav a ked to aj celkom nebude, my divaci to vnimame inak, nerob si s tym velke starosti.
Potesilo ma, ze zaujem o kulturu v Pezinku je taky velky a ze aj Bratislavcania prisli k nam. Myslim tym obycajnych ludi, nie pozvanych hosti. Stretla som niekolkych (nasu detsku doktorku, byvalych susedov....)
Je to super a ma to zmysel. Zelam ti mnoho sil, aby sa ti podarili všetky dalsie projekty.

Dada Finkova

↑ nahoru


 

fotogalerie


zobrazeno: 459 krát | založeno: 2013-03-28 00:45:53