For Vision Production

Česko Slovenské bály v Obecním domě

 
 

ročník:

OBECNÍ DŮM, PRAHA - 2. 2. 2008

OBECNÍ DŮM, PRAHA - 3. 2. 2007

OBECNÍ DŮM, PRAHA - 21. 1. 2006

 


OBECNÍ DŮM, PRAHA

2. 2. 2008

 

 

program

 

VSTUPNÍ FOYER, 18:30 - 19:30

Lidová muzika Šarvanci

 

SMETANOVA SÍŇ - hlavní program, program 19:30 - 02:30

Moderátoři: Martina Šimkovičová a Jan Čenský

Účinkující: Gabriela Beňačková, Miroslav Žbirka, 4TET Jiřího Korna, Taneční klub manželů Karasových, Fleret a paní Šuláková, Gipsy.cz, Cigánski diabli, Taneční skupina Čarovné ostrohy, Sisa Sklovská, Elvis Presley revival

 

SLADKOVSKÉHO SÁL, program 20:40 - 02:30

Moderátor: Štefan Bučko

Účinkující: FS Šarvanci, Senzus, Fleret a paní Šuláková, Cikánski diabli, Taneční skupina Čarovné ostrohy, Výuka lidových tanců

 

RIEGERŮV SÁL, program 20:40 - 02:30

 

GRÉGRŮV SÁL, program 20:40 - 02:30

Moderátorka: Sisa Sklovská

Účinkující: Peter Nagy, Sisa Sklovská, Gipsy.cz, Elvis Presley revival, Diskotéka hitů 60. - 80. let

 

PALACKÉHO SÁL, program 20:40 - 02:30

 

CUKRÁRNA, program 20:40 - 02:30

Účinkující: Jan Borák – harmonikář ze Stupavy

 

OSTATNÍ SALÓNKY bez programu

Slovácký, Boženy Němcové a Orientální salonek

 

VINÁRNA, program 20:40 - 04:30

Moderátor a režisér: Ľubo Fritz

Účinkovali: Peter Nagy, Elvis Presley revival, Orientální taneční skupina Šeherezáda, Senzus, FS Šarvanci, Československá diskotéka

↑ nahoru


 

záštity

Záštita předsedy vlády ČR Mirka Topolánka

Záštita předsedy vlády SR Roberta Fica

Záštita radního hlavního města Prahy Ing. Milana Richtera

↑ nahoru


 

partneři

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Madiální partneři ČR


Mediální partneři SR

↑ nahoru


 

pro novináře

Stáhnout "Tiskovou zprávu ve formátu PDF" - 230kB

TISKOVÁ KONFERENCE:
16.1.2008 Slovenský institut, Jilská 16, Praha 1 od 11:00 hodin

↑ nahoru


 

napsali

Vážená pani riaditeľka,

chcel by som sa paďakovať za pozvánku a poskytnutie vstupeniek na 3. Československý bál, ktorý sa uskutočnil dňa 2. februára 2008 v nádherných priestoroch Obecného domu v Prahe. Som veľmi rád, že spoločný bál Slovákov, Čechov a Moravanov sa stal tradičným podujatím a mal som tú čest už druhý krát spoločně so svojou manželkou a dcérou stráviť skutočne príjemné chvíle spojené s hlbokým umeleckým zážitkom.

Dovoľte mi, aby som Vám poprial veľa ďalších pracovných úspechov.

S pozdravom
Ján Kubiš - Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky

Vážená paní ředitelko,

dovolte mi, abych Vám ještě jednou poděkoval za laskavé pozvání na 3. Československý bál 2. února 2008.

Byl to pro nás s manželkou krásný zážitek opět po několika letech v Obecním domě v Praze strávit nádherný večer s Vámi a Vašimi dalšími významnými hosty. Chci Vám pogratulovat k bezchybné organizaci a vynikajícímu programu na plesu a vyjádřit obdiv, že jste se svoji agenturou zajistila tka grandiózní podnik.

Vážená paní ředitelko, přeji Vám v dnes již načatém roce 2008 hodně zdraví, radosti a podobných úspěchů jakým byl Československý bál. Budu se těšit na další setkání s Vámi, třeba na příštím bálu v roce 2009.

S přátelským pozdravem
Vladimír Galuška - velvyslanec České republiky

↑ nahoru


 

tv reportáž

televize Markíza - pořad Smotánka - vysílání 9.2.2008
ke stažení - 2008-02-09_smotanka.wmv (9,05 MB)

televize TA3 - pořad Showbiz - vysílání 9.2.2008
ke stažení - 20080209sh.wmv (9,4 MB)

TV Stream
ke stažení - ceskoslovensky_ples.wmv (17 MB)

TA3 / Bez komentára - vysíláno 03.02.2008, 13:30
ke stažení - bk_csrbal.wmv (3,5 MB)

↑ nahoru


 

fotogalerie


OBECNÍ DŮM, PRAHA

3. 2. 2007

 

úvod

 s mottem

"Hvězdy září na společném nebi"

 

 

Československý bál 2007 se uskutečnil v sobotu 3. 2. 2007 ve všech prostorách Obecního domu v Praze pod záštitou velvyslance SR v ČR J.E. Ladislava Balleka, ministra kultury SR Marka Maďariče a ministra kultury ČR Martina Štěpánka. Účastnilo se cca 1800 předních osobností kulturního, společenského a politického života České a Slovenské republiky. Mediálními partnery bálu byly televize Markíza, ÓČKO, TA3, z rádií ČRO, SRO, Frekvence 1, či slovenské rádio OKEY, podpořily nás přední deníky, týdeníky a měsíčníky jak z České tak Slovenské republiky.
 
Bylo přichystáno na 1300 lahví výborného vína z NITRY a MODRY, několik desítek litrů slivovice z Moravy a piva z Pivovaru Klášter. Gastronomie namíchaná z národní kuchyně slovenské, české i moravské chutnala všem a jídla byl dostatek – samozřejmě v ceně vstupenky.
 
Ve všech sálech Obecního domu vystoupilo celkem 110 umělců pod moderátorskou taktovkou Kateřiny Brožové, Maroše Kramára, Evy Aichmajerové a Štefana Bučka. S orchestrem Boom! Band vystoupil Štefan Margita a Hana Zagorová, Kateřina Brožová, Peter Cmorík, Paľo Habera. Těšili jsme se i z vystoupení Mira Žbirky, Ivana Mládka či kapely ABBA STARS. K tanci a poslechu hrály ostravský folklórní soubor ŠMYKŇA, myjavský folklórní soubor KOPA či Šenkvická muzika. Součástí bálu byly nejen taneční kreace v podání Tanečního klubu manželů Karasových, ale pro všechny tancechtivé probíhala i Malá škola myjavských tanců (odzemku a čardáše) v Sladkovského sálu. Pozornosti mladších diváků se těšila i Československá diskotéka v prostorách VINÁRNY, kterou kolem třetí hodiny ranní vystřídaly lidové muziky. A s tóny lidové hudby jsme přivítali i nový den při snídani s výbornou slovenskou kapustnicí od hoteliéra Viliama Paulínyho.
 
Generálním partnerem byla společnost SLAVIA CAPITAL, která spolu s námi doufá že jste se srdečně bavili na Československém bálu 2007 ! 

 ↑ nahoru


 

program

 

Vstupní foyer před šatnami, 19:00 - 19:30

Šenkvická muzika

 

SMETANOVA SÍŇ - hlavní program a tombola, program 19:30 - 02:30

moderovali: Maroš Kramár a Kateřina Brožová, cena vstupenky: 3000,- Kč

účinkující:

 

SLADKOVSKÉHO SÁL - Lidová hudba - k tanci i poslechu, program 20:55 - 02:30

moderoval: Štefan Bučko, cena vstupenky: 2400,- Kč

účinkovali:

 

RIEGERŮV SÁL, program 20:55 - 02:30

cena vstupenky: 2000,- Kč

 

GRÉGRŮV SÁL - Pop, swing, country, program 20:55 - 02:30

moderovala: Eva Aichmajerová, cena vstupenky: 2400,- Kč

účinkující:

 

PALACKÉHO SÁL, program 20:55 - 02:30

cena vstupenky: 2000,- Kč

 

OSTATNÍ SALÓNKY bez programu, 20:55 - 02:30

Slovácký, Boženy Němcové a Orientální salonek, cena vstupenky: 1800,- Kč

účinkující:

 

VINÁRNA - Diskotéka a lidové muziky, program 22:00 - 02:30

moderoval: Dan Šabík, cena vstupenky: 1200,- Kč

účinkovali:

 ↑ nahoru


 

partneři

GENERÁLNÍ PARTNER


HLAVNÍ PARTNER BÁLU

 


PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI 

 

 

 

  
↑ nahoru

 

napsali

Marián Kožíšek - generální ředitel Grafobal a.s, Skalica - 6. 2. 2007

Vážená paní Horová

eště plný dojmov zo sobotňajšieho Československého balu Vám chcem poďakovať za skvelý večer, ktorý sme spolu s manželkou a priateľmi prežili vďaka Vám.
Som veľmi rád, vážená pani Horová, že sme mohli byť opäť súčasťou tohto nádherného večera, tejto prestížnej udalosti plesovej sezóny v Českej i Slovenskej republike. Program balu bol tradične veľmi bohatý a prispel k našej dobrej nálade i zábave.
Ďakujem ešte raz za pozvanie a želám Vám do budúcich dní všetko najlepšie, veľa elánu a tvorivých síl.
S úctou

Marián Kožíšek, MBA
Generálny riaditeľ
Grafobal a.s., Skalica

ŠÍP - 5. 2. 2007

Praha - "Je to nejlepší ples, který jsem zatím zažil," řekl deníku Šíp na druhém Československém bále v Obecním domě přítel Kateřiny Brožové, podnikatel Peter Kovarčík.
"Nejsme partneři, zatím ... Ale máme skvělý vztah," vysvětloval Kovarčík a dodal: "Moc lituji toho, že jsem kdysi o Kateřině řekl, že je nejdražší eskort mého života, to už bych nikdy neudělal." Ples vystoupením odstartovali Hana Zagorová a Štefan Margita. Manželé to teď mají komplikované, protože Hanka nemůže se Štefanem cestovat, denně zkouší muzikál Jack Rozparovač. "Chystám se do Španělska, pak mě čekají dva měsíce ve Vídni," řekl Margita. Krátce po půlnoci vystoupil v Grégrově sále Pavel Habera. Do tančícího davu se okamžitě nacpala i Haberova partnerka Daniela Peštová a tleskáním a vlněním svého partnera všemožně podporovala. Ten se na ni na oplátku z pódia stále něžně díval.

(gw)

AHA - 5. 2. 2007

Praha - Bývalý milenec Kateřiny Brožové (38) Boris Kollár (40) udělal za svým vztahem s herečkou tlustou čáru! Jak jinak si lze vysvětlit, že nepřišel na česko-slovenský ples, kam byl pozván, a kde Brožová moderovala? „Mně by setkání s ním nevadilo. Když jsem nabídku moderování při­jala, měla jsem ke Slovensku o to víc srdečnější pouto. Ale i tak to byla pro mě čest a potěšení, že jsem takovou pří­jemnou akci mohla moderovat," svěřila se deníku Aha! Brožová, která přesto měla v publiku svého největšího fa­nouška! Koho? Přeci podnikatele Petera Kovarčíka (56).

Boris Kollár raději zůstal se svojí novou přítelkyní Beatou v Bratislavě, ovšem Kovarčík se kterým Brožovou pojí divoký vztah, ji s radostí pozoroval. A na pódiu měla Brožová dalšího obdivovatele, herce Maroše Kramára a kolegu ze slovenské obdoby taneční soutěže Star-Dance, s nímž »československý« večer provázela.
Slavnostní večer s dvěma tisíci hosty, kde se podávaly halušky, kapustnice, vepřová kolínka nebo strapačky se zelím, potěšil také celebrity. "Jídlo je tu vynikající, pro ženu jsem naplnil dva talíře," hlásil s úsměvem Felix Slováček. Ten se s Dádou Patrasovou nejvíce pobavil při vystoupení Ivana Mládka.
Víc než jídlo potěšily Hanu Zagorovou bublinky šampaňského, bez kterého si zpěvačka nedokáže představit žádný večírek. Se svým manželem Štefanem Margitou, s nímž během večera vystoupila, se po čtrnáctiletém vztahu tváří stále zamilovaně. Přesto nadcházející svátek zamilovaných neslaví. "My ho prožíváme každý den," řekla deníku Aha! Hana Zagorová.
I na Pavlovi Haberovi a topmodelce Daniele Peštové bylo vidět, že si zamilovanost stále užívají. Peštová z Habery nespustila oči a co chvíli se k němu nakláněla a špitala mu něco do ucha.

(Šárka Nováková)


Lukáš Sekera - For Sound s.r.o.

Ahojky Zuzanko,

prvně Ti chci pogratulovat k minimálně 100% produkčnímu výkonu při organizaci 2.Československého bálu 2007!!! Pravděpodobně nikdy si nezvyknu na to, že i akce takového rozsahu a formátu může být naprosto perfektně připravena a že na všechny potřebné věci se dá reagovat on-line. Prostě fajn.

S Pozdravem

Lukáš Sekera
For Sound s.r.o.

BLESK - 5. 2. 2007

Praha - Překvapení se nekonalo, ex-milenec jedné z nejkrásnějších českých hereček Boris Kollár nedorazil. Na II. Česko-slovenský bál, který Kateřina Brožová (38) uváděla s Marošem Kramárem, zato dorazil její dřívější ex-přítel Peter Kovarčík

Nabídku moderování plesu přitom Kateřina přijala ještě v euforii zamilovanosti do Borise Kollára a jak přiznala, setkání s ním by jí ani po rozchodu nevadilo. Milionář se však v sobotu večer v Obecním domě, kde se II. Česko-slovenský bál konal, neobjevil. Ani slovenský byznysmen Peter Kovarčík však Kateřině v Obecním domě společnost nedělal. Herečka totiž většinu času trávila v zákulisí nebo na pódiu, zatímco Kovarčík její umění sledova od stolu v hlavním sále. Z jejich letmého pozdravení v úvodu plesu je však zřejmé, že vzájemná nevraživost, která loni vyvrcholila mediální přestřelkou, je ta tam. Žádné dusno tedy nenastalo a všichni hosté včetně Pala Habery, kterého nečekaně doprovodila i Daniela Peštová, Hana Zagorová se Štefanem Margitou i Felix Slováček s Dádou Patrasovou, se skvěle bavili.

(Helena Cejpová)

Jozef Magát - MT agency

Dobrý deň,

chcem Vám touto formou poďakovať za príjemné prežitie večera na Československom bále organizovanou Vašou spoločnosťou, ktorý sme prežili spolu s priateľmi tento víkend. Ako človek pohybujúci sa v podobnom odvetví, oceňujem dokonalé zvládnutie všetkých častí akcie, od programu, cez catering až po hostesky, dokonalý súlad a skvelá organizáciu.

Ešte raz vďaka.

S pozdravom

Jozef Magát

revue iDNES.cz - 5. 2. 2007

Bobošíková hrála na fujaru, Patrasová se smála jako o život

Pražský Obecní dům už podruhé ožil Česko-slovenským bálem. Oblíbený ples si nenechala ujít europoslankyně Jana Bobošíková či zpěvačka Dáda Patrasová. Jana Bobošíková přijela na ples s manželem až z Bruselu. Elegantní europoslankyně během večera se zájmem pozorovala lidové muzikanty a nakonec neodolala, dřevěnou píšťalu si půjčila a zahrála pár tónů.
Doleželová se vyhnula knoflíčkům
Ani Miss ČR Jana Doleželová nezůstávala svojí noblesou pozadu. S přítelem Richardem tančila nejen na lidové tance, ale ladně se ploužili i při vystoupeních Paľa Habery či Mekyho Žbirky. "Tentokrát jsem zvolila šaty bez knoflíčků," řekla s úsměvem Jana Doleželová, která má ještě určitě na paměti nedávný trapas, kdy ji zradil jediný knoflíček a krásná miss se odhalila v plné kráse.
Patrasová se smála jako o život
Dagmar Patrasová a Felix Slováček se tanečnímu parketu vyhýbali, ale zábavu si také našli. S číší kvalitního vína v ruce je příjemně naladilo vystoupení Ivana Mládka a bujarému smíchu se nebránili, když se na jevišti objevil bavič Milan Pitkin. "Je fakt dobrej, slyšíš ho?" špitala Patrasová do ucha Felixovi.

(Martin Jirsa)

Josef Špryňar - Pivovar Klášter

Milá Zuzi,

chci Ti pogratulovat k bálu. Protože jsem už taky sem tam něco zorganizoval, umím si představit, co znamená takovouto "monstrakci" připravit a zrealizovat. Vše se mně moc líbilo, organizace, průběh, program i atmosféra. Jsi šikovná, fakt "dost dobrý". Tak jen tak dál! Měj se moc hezky, hezký den.

Josef Špryňar
Pivovar Klášter

PRÁVO - 5. 2. 2007

RODINNÉ FOTO. Na druhý Československý bál dorazila v sobotu do pražského Obecního domu celá rodina Bobošíkova, včetně europoslankyně Jany Bobošíkové (vlevo). Spolu s rodiči jejího muže Pavla (zprava) vyrážejí do společnosti tak vzácně, že dokonce pan Bobošík starší projevil zájem zařadit pořízenou fotografii do rodinného alba. Ostatně bývalé televizní hvězdě Janě Bobošíkové to jako vždy v černých šatech velmi slušelo.
(jan)

Brynzové halušky, svíčková, pálenka a drahé šaty

Korzety, šály zakrývající obnažená ramena krásných žen, moderní šperky, ale i halušky nebo bošácká slivovice. To vše bylo k vidění i ochutnání v sobotu na druhém Československém plese v Obecním domě v Praze.
"Podobnou akci nemůžeme udělat třeba v Bratislavě proto, že tam nejsou prostory, které by vstřebaly tolik lidí," řekla organizátorka akce Zuzana Horová a dodala, že na letošní ples se prodala celá kapacita Obecního domu - 1600 lístků. Podle ní je to i dobrá příležitost, aby se sešli známí, kteří se už dlouho neviděli, převažují prý Slováci. Loňskému poměru sedmdesát procent hostů ze Slovenska a třicet z Čech odpovídali zřejmě i letošní návštěvníci. Slovenština zněla snad ze všech koutů secesní pražské budovy.
Začátek plesu plánovaný na půl osmé se trochu opozdil, čekalo se na příjezd ministra Petra Nečase. Ten se poté, co musel podlézt provazy zatarasující schodiště Obecního domu připravené pro VIP hosty, připojil na pódiu k Ladislavu Ballekovi, velvyslanci Slovenské republiky v Česku. Slavnostní projev, slavnostní přípitek a mohlo se začít jíst, pít a tancovat..
Na zahřátí dostali příchozí český sekt, slovenskou pálenku, studenou kuchyni ovládly koláče s modrým sýrem, tradiční česká huspenina nebo špenátový závin s ovčím sýrem.
Vedle svíčkové se jako obvykle velké pozornosti těšila brynza. Loni se jí snědlo přes sto kilo. A podle zájmu hostů o výrobky slovenského hoteliéra Viliama Paulínyho ze stejnojmenného pražského hotelu - ať už to byla pikantní pomazánka nebo proslavené halušky - i letos šel sýr vyrobený z ovčího mléka dobře na odbyt.
V jednotlivých sálech začínal program postupně, hlavní show ve Smetanově síni moderovaly hvězdy českých seriálů, Kateřina Brožová (Pojišťovna štěstí) a šarmantní Slovák Maroš Kramár (Letiště). Mezi hosty nechyběly ani celebrity ze světa šoubyznysu, jako Dáda Patrasová s Felixem Slováčkem, bývalá moderátorka a dnes europoslankyně Jana Bobošíková, na pódiu vystoupil mimo jiné i česko-slovenský pár Hana Zagorová a Štefan Margita.
A kdo vydržel celou noc, mohl i ve čtyři ráno ochutnat ve Vinárně Obecního domu Pohronskou kapustnici.

(jan)

PRAŽSKÝ DENÍK - 5. 2. 2007

Česko-slovenský bál navázal na loňský úspěch

Vstupenky na letošní česko-slovenský bál, jenž se konal v pražském Obecním domě, byly již před třemi týdny do poslední vyprodány. Záštitu nad akcí sezóny převzali ministři kultury obou zemí a slovenský velvyslanec v ČR Ladislav Ballek. Pozvání přijalo na 1800 předních osobností kulturního, společenského a politického života z obou republik bývalé československé federace.
Návštěvníky bálu, jenž měl podtitul Hvězdy září na společném nebi, bavila více než stovka interpretů. V Praze domestikovaný Miro Žbirka nebyl jediný, kdo rozezpíval celou Smetanovu síň, v níž coby moderátoři vystoupili Maroš Kramár a Kateřina Brožová. Ta si v průběhu večera dokonce, za doprovodu Boom! Bandu Jiřího Dvořáka, zazpívala. Kramár, původem ze Slovenska, je stále častěji obsazován do filmů a seriálů české produkce - nejnověji se objeví ve filmu Maharal - Tajemství talismanu, který vstoupí do tuzemských kin v polovině měsíce. Brožová, účastnice slovenské soutěže Leťs Dance, má zase blízko ke Slovensku - jak profesně, tak lidsky.
Slavnostní večer zahájil Štefan Margita, který předvedl neuvěřitelně pestrý repertoár - nabídl árie z vážné hudby, popové písně, které si zazpíval s Hanou Zagorovou, ale také oblíbené písně lidové. Ze sálů Obecního domu se linuly rozličné tóny - Miroslava Žbirky, Pavola Habery, hudební formace Banjo Band Ivana Mládka či finalisty slovenské SuperStar Petera Cmoríka. Vystoupily také folklórní soubory Kopa a Šmykňa.
Během letošních příprav se nic neponechalo náhodě: byly přichystány stovky lahví lahodného vína z Nitry a Modry, několik desítek litrů slivovice a merunčice z Moravy a piva z Pivovaru Klášter. Gastronomie byla namíchaná z národních kuchyní - slovenské, české i moravské. Loňskou bilanci, kdy se vypilo 1500 lahví výběrového vína, 100 litrů pálenky a na halušky bylo použito 110 kilogramů brynzy, sobotní druhý ročník s velkou pravděpodobností překonal. Stoly, na kterých nechyběla svíčková či pečené vepřové kolínko s vejmrdou, jihočeská cmunda, brynzová pomazánka, spišská fazolačka či strapačky se zelím, se hojností doslova prohýbaly. Bál skončil až nad ránem a ti nejvytrvalejší tanečníci přivítali nový den slovenskou pochoutkou - pravou pohronskou kapustnicou.

(Lea Zídková)

Markéta Šonková

Milá paní Horová!

Začátkem ledna jsme si koupili vstupenky a v sobotu jsme se spolu s 10 přáteli zúčastnili Vámi pořádáného plesu, na který jsme se všichni moc těšili.
Už vloni jsem Vám po plese psala, že je škoda, že na tak hezké akci v krásných prostorách Obecního domu je tak malý prostor k tanci. Argumentovala jste standardním plesovým uspořádáním sálu, což je nesmysl, protože uspořádání Smetanovy síně záleží vždy jen a jen na pořadateli akce (sama jsem na podzim 2006 pořádala ve Smetanově síní galavečeři pro 450 osob, takže opravdu vím o čem mluvím). Letos bylo hostů nepochybně ještě více a místa k tanci snad ještě méně, minimálně ne více než před rokem.
Pokud chcete, aby Vaše "dítě" rostlo do krásy a noblesy, jak píšete v krátkem úvodníku "PŮLNOČNÍHO EXPRESU", tak by to chtělo tu noblesu podpořit tím, že výrazně přidáte prostoru k tanci, uberete stoly ve Smetaově síni a neprodáte/ nerozdáte tolik vstupenek. Tentokrát nebylo k hnutí ani na parketu ani v přilehlých prostorách. Vloni byly alespoň po celý večer přístupné balkony i cukrárna.
Je to škoda, protože je to dobrý nápad, hezká akce, pestrý program a nádherné prostory. Byli jsme letos opravdu zklamaní, šli jsme si totiž na ples zatančit.
Přeji Vám hodně zdaru ve Vašem příštím počínání.

S pozdravem,

Markéta Šonková

RYTMUS ŽIVOTA - 12. 2. 2007

Stíhačky na Plese

Tenhle bál byl plný lesku, vynikajícího jídla i bumbání. Současně byl ale i místem všemožných emocí. Skrývanou žárlivostí počínaje a velkou frustrací konče!

Tradiční Československý bál přilákal opět velké množství celebrit ze světa šoubyznysu a velkého podnikání. Přítomné hvězdy se ovšem v pražském Obecním domě neblýskly jen svými róbami, ale i svými emocemi. Silně potlačovanou, a tím pádem nepřehlédnutelnou žárlivost tu předvedla Dáda Patrasová. Při korzování s manželem Felixem Slováčkem potkali jednu ze slovenských krasavic, kterými se to tu ostatně celý večer jen hemžilo. Jenže zatímco vilnému Felixovi div nevypadli oči na bujný dívčin výstřih, Dáda s křečovitě sevřenými ústy jen smutně klopila zrak...

Od »bývalky« jenom formální polibek!

Pocity neopětované touhy zase trpěl Peter Kovarčík. V roli moderátorky večera totiž vystupovala jeho »bývalka« Kateřina Brožová. A očividně se měla ke kolegovi u mikrofonu Maroši Kramárovi. To Kovarčík, který dostal od Brožové jen letmý polibek na uvítanou samozřejmě nemohl vydýchat... Podnikatele pak bylo možno spatřit na jedné z chodeb, jak se uklidňuje oblíbeným doutníčkem!

(RŽ)

STORY - 12. 2. 2007

Milostná konfrontace se nekonala

Třetí ČESKO-SLOVENSKÝ BÁL v pražském Obecním domě předvedl nejen národnostně spravedlivě vyvážené páry, ale i program.

Nejvášnivější obdivovatelkou slovenského rockera Paľo Habery (44) byla jeho přítelkyně českého původu, topmodelka Daniela Peštová (35). Pod pódiem se vlnila jako nadšená fanynka. V programu se objevili československá hvězda Miro Žbirka (54) a slovenská SuperStar, čerstvý Slavík Peter Cmorík (26). Mezinárodní byla i moderátorská dvojice -uvádění večera organizátoři svěřili Kateřině Brožové (38) a herci Maroši Kramárovi (48), kterého dobře známe i ze seriálu Letiště. Leckdo napjatě očekával, zda během večera nedojde i k milostné konfrontaci. Mezi hosty totiž neměli chybět hned dva bývalí partneři Kateřiny Brožové, slovenští podnikatelé Peter Kovarčík (50) a Boris Kollár (41). Senzace se však nekonala, Kollár totiž nakonec nedorazil. Jeho nepřítomnost zřejmě měla podíl i na skvělé Kovarčíkově náladě. Je to nejlepší ples, jaký jsem kdy zažil," prohlásil s nezbytným kolumbijským doutníkem v ruce. Svůj současný vztah s Kateřinou komentoval slovy: „Nejsme partneři... zatím." Hlavní program ve Smetanově síni zahájil česko-slovenský pár Hana Zagorová a Štefan Margita. Užívali si aspoň pár společných chvil. Štefan se totiž chystá do Španělska a pak na dva měsíce do Vídně, a Hana ho tentokrát doprovázet nebude - denně zkouší muzikál Jack Rozparovač. Eva Aichmajerová přišla s maminkou a pochlubila se: „Před dvěma lety jsem ples připravovala jako produkční a byla jsem celá uhoněná. Letos jen moderuji a mám za to rozhodně víc." Organizátoři se skvěle postarali i o žaludky hostů bezednými zásobami skvělého jídla a pití. Největší úspěch tradičně sklízely bryndzové halušky a oravská kapustnica. Není divu, že řada známých osobností vydržela ve skvělé formě až do pozdních hodin.

(Eva Božoňová)

↑ nahoru


 

tv reportáže

Televize TA3 - Zprávy ze dne 04.02.2007
ke stažení - ta3_spravy.wmv (2,89 MB)

Televize Markíza - Televizní noviny ze dne 04.02.2007
ke stažení - markiza_tn.wmv (4,3 MB)

Televize JOJ - Mojito ze dne 10.02.2007
ke stažení - joj_mojito.wmv (12,3 MB)

Televize STV - Extra ze dne 11.02.2007
ke stažení - stv_extra.wmv (9,56 MB)

Televize TA3 - ze dne 12.02.2007
ke stažení - ta3.wmv (5,84 MB)

Televize Markíza - Smotánka ze dne 17.02.2007
ke stažení - smotanka.wmv (12,1 MB)

Televize JOJ - Črepiny Plus 02.2007
ke stažení - crepiny.wmv (10,1 MB)

↑ nahoru


 

fotogalerie


OBECNÍ DŮM, PRAHA

21. 1. 2006

 

 ↑ nahoru

úvod

s mottem

„Do Evropy společně ve smokingu“

Záštitu převzali:

Předseda vlády ČR Jiří Paroubek
Člen evropské komise zodpovědný za oblast vzdělávání a kultury Ján Figeľ
Velvyslanec SR v ČR, J. E. Ladislav Ballek

1. Československý bál 2006 se uskutečnil 21. 1. 2006 v Obecním domě v Praze a navštívilo jej 1465 hostů, mezi nimiž nechyběly i politické špičky České a Slovenské republiky – předseda vlády ČR Jiří Paroubek, místopředseda vlády SR Pál Csáky, europoslankyně SR Monika Beňová, ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda, velvyslanec ČR v SR J. E. Ladislav Ballek a Jozef Banáš, poslanec NR SROV. Mezi vzácné hosty patřili také zástupci partnerských firem nebo významné osobnosti společenského života – za všechny jmenujme československou hereckou dvojici Jiřina Bohdalová a Štefan Kvietik nebo manželskou dvojici Dagmar a Ivan Havlovi.

Ve všech sálech Obecního domu vystoupilo 164 umělců, mezi největší hvězdy večera patřili Peter Dvorský, Miro Žbirka, Jana Kirschner v duetu s Petrem Hapkou, bratislavský folklórní soubor Karpaty se svými cikánskými tanci, vokální skupina Close Harmony Friends a také moderátoři večera Adela Banášová, Ivana Christová a Marek Vašut. Většina umělců neunikla zvědavým otázkám, kamerám a fotoaparátům více než 60 novinářů z obou republik. Kromě zpravodajství STV Bratislava a TV JOJ se natáčely společenské magazíny Smotánka (TV Markíza) a Žito (ČT).

Velké pozornosti diváků se těšil Jarmark tradičních řemesel, kde měli hosté možnost obdivovat rukodělné výrobky českých i slovenských řezbářů, krajkářek, mydlářů, perníkářek, kožešníků nebo výrobců keramiky a slivovice.

Na bálu se vypilo 1500 lahví výběrového vína a téměř 1000 litrů piva a až do pozdních ranních hodin bylo možné pochutnat si nejen na tradičních českých i slovenských specialitách. O pohodlí hostů se staralo 70 číšníků a 15 kuchařů, použilo se 9000 talířů a 12 000 skleniček.

1. Československý bál 2006 pro vás připravil tým sedmi lidí v čele s paní Zuzanou Horovou, producentkou a majitelkou pořádající agentury ZUZA ART PRODUCTION.


 ↑ nahoru

program

moderovali: Adela Banášová, Ivana Christová, Marek Vašut

SMETANOVA SÍŇ - hlavní program a tombola

Gustav Brom Big Band, Peter Dvorský, Petr Hapka, Jana Kirschner, Miro Žbirka,
české i slovenské SuperStar, folklórní a taneční soubory.
 

SLADKOVSKÉHO SÁL - jazz, swing a world music

Točkolotoč, Yvonne Sanchez, Close Harmony Friends
 

GRÉGRŮV SÁL - rock, pop, ČS diskotéka

Miro Žbirka, DJ Dan Šabík
 

VINÁRNA - český, moravský a slovenský folklór

Vycpálkovci, Šarišan, Ondráš
 

OSTATNÍ SALÓNKY

harmonikář Ján Borak
 

DOPROVODNÉ AKCE

Součástí bálu byl jarmark tradičních řemesel a bohatá tombola.


 ↑ nahoru

partneři

GENERÁLNÍ PARTNER BÁLU

 


HLAVNÍ PARTNER BÁLU


PARTNEŘI


MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

 ↑ nahoru


 

fotogalerie


zobrazeno: 801 krát | založeno: 2013-03-28 00:39:39